Najlepsze dla zdrowia

Ekologiczne soki warzywne – blog poświęcony zdrowiu

Jak w prosty sposób zapewnić organizmowi niezbędne witaminy i minerały?

Jak w prosty sposób zapewnić organizmowi niezbędne witaminy i minerały?

Każdy z nas miewa czasem problemy z utrzymaniem zdrowej diety. Nawet przy dużych staraniach i sporych pokładach silnej woli, wciąż odbiega ona od ideału. Trudno zapewnić sobie pełną pulę substancji odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu zaopatrując się w supermarketach, gdzie owoce i warzywa pełne są pestycydów. Niezdrowe przekąski i gotowe dania są kuszącym, a przede wszystkim szybkim rozwiązaniem. Na szczęście istnieją też równie proste metody na poprawienie swojej diety. Z pomocą przychodzą nam ekologiczne soki warzywne, które zawierają prawdziwe bogactwo witamin i minerałów dobroczynnie działających na zdrowie i urodę.

Jak wzbogacić nasz codzienny jadłospis w niezbędne substancje odżywcze?

Wcale nie trzeba posiadać ogromnej wiedzy w dziedzinie dietetyki, żeby prawidłowo odżywiać swoje ciało. Często normalna, zbilansowana dieta wymaga jedynie niewielkich modyfikacji, by zapewnić nam wszystko co niezbędne. Jako taki dodatek można rozważyć włączenie do swojego jadłospisu pokarmów zaliczanych do grupy superfoods. Wyróżniają się one bogactwem cennych substancji odżywczych. Najczęściej jako superfoods wymienia się egzotyczne rośliny takie jak na przykład quinoa, czyli komosa ryżowa czy korzeń maca. Jednak śmiało można do nich włączyć niektóre z występujących na naszej szerokości geograficznej warzyw takich jak burak czy kapusta.

Istnieje wiele metod i sposobów na włączenie do naszej diety superfoods. Niektóre z nich można gotować, inne spożywa się w formie sproszkowanej jako dodatek do koktajli i shake’ów. Jednakże, aby w pełni wykorzystać witaminy i minerały zawarte w warzywach zaliczanych do tej grupy, najlepiej nie poddawać ich nadmiernej obróbce. Wyciskanie soków jest jedną z najlepszych metod pozwalających cieszyć się maksymalnymi korzyściami jakie mogą nam dostarczyć te niezwykłe rośliny.

Jakie soki warzywne są najlepsze dla zdrowia?

Oczywiści najważniejsze jest, aby wybierane przez nas produkty pochodziły z upraw ekologicznych, dlatego zawsze trzeba sprawdzać, czy posiadają na etykiecie odpowiednie oznaczenie. Warto inwestować w żywność pochodzącą od zaufanych producentów, dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie zawiera ona szkodliwych pestycydów, ani zbędnego dodatku rafinowanego cukru.

Każde warzywo posiada swoje unikalne właściwości, które mogą okazać się pomocne przy różnego rodzaju dolegliwościach. Burak świetnie sprawdzi się jako pomoc dla osób cierpiących na niedokrwistość spowodowaną brakiem żelaza. Natomiast sok z kapusty kiszonej pomoże zwalczyć wzdęcia i stanowi naturalny probiotyk wspierający odporność.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com